İnsan Kaynakları

Tüm Bize Grubu şirketleri gibi, Rollmech de gerçek sermayesinin insan kaynağı olduğuna inanan ve bu ilkeden yola çıkan, yüksek kaliteli hizmet anlayışını ve müşteri odaklı yaklaşımını taviz vermeksizin sürdüren bir kurumdur.

Rollmech ailesine katılacak tüm adaylara güvenirliliği ve geçerliliği ispatlanmış ölçme ve değerlendirme araçları uygulanarak, başvurdukları göreve ve Grup kültürümüze uygun olup olmadıkları ölçümlenir. Rollmech’de tüm adaylara adil ve objektif davranılır, zamanında ve doğru bilgilendirme yapılır.

insan-kaynaklari

Eğer siz de;

 • Kariyerinizi, hem yerel hem de uluslararası markaların yer aldığı otomotiv sektöründe yapmayı planlıyorsanız,
 • Kariyerinizde tek bir kurumla sınırlı kalmak yerine grup içi kariyer fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız ve eğer sizin için;
 • Müşteri odaklı hizmet,
 • Sinerji,
 • Takım ruhu,
 • İnsana yatırım,
 • Değişime açıklık,
 • Sürekli gelişim,
 • Bilgiyi aramak ve paylaşmak,
 • Sistematik ve stratejik düşünmek,
 • Sen-ben yerine BİZ diyebilmek vazgeçilmez kavramlarsa,

Rollmech, kariyerinize başlamak / devam etmek için doğru adres demektir.

Rollmech ailesine katılacak tüm adaylara güvenirliliği ve geçerliliği ispatlanmış ölçme ve değerlendirme araçları uygulanarak, başvurdukları göreve ve Grup kültürümüze uygun olup olmadıkları ölçümlenir. Rollmech’de tüm adaylara adil ve objektif davranılır, zamanında ve doğru bilgilendirme yapılır.

Rollmech’de tüm adaylara adil ve objektif davranılır, zamanında ve doğru bilgilendirme yapılır.

 

Rollmech’de Çalışmak

Seçme ve Yerleştirme / Aramıza / Bize Katılın

İnsan Kaynakları olarak amacımız; değişime, gelişime, rekabete açık, enerjik, tutkulu, işini ve kendisini geliştirmeye istekli, motivasyonu yüksek Rollmech yetkinliklerine sahip Rollmech ’i geleceğe taşıyacak mutlu çalışanları aramıza katmaktır.

Bu amaçla yetkinlik değerlendirmesine dayalı, değerlendirme merkezi uygulamaları, kişilik envanterleri, pozisyon bazlı testler, yabancı dil testi gibi objektif araçlarla belirlenen en uygun adayı en uygun pozisyonla eşleştirilmektedir. Kullanılan araç ve uygulamalar mavi yaka, beyaz yaka ve pozisyona göre farklılık göstermektedir.

Rollmech’e katıldığınızda, Bize grubunun önemli bir çalışanı olursunuz. Sürekli değişen ve gelişen bir yapının, eğitime ve bilgiye önem veren çevreci ve uluslararası bir topluluğun arasına katılırsınız. Profesyonelliği ve mükemmelliği hedef almış global bakış açısına sahip, ufku geniş bir yönetici grubuyla bir arada olursunuz. Rollmech Türkiye, kariyerini büyüyen, başarılı ve dinamik bir şirket yapısında devam ettirmek isteyenlerin tercihidir.

Performans ve Potansiyel Yönetimi

Rollmech Şirketler Grubu’nda Performans Yönetim Sistemi, şirket ve bireysel hedeflerin birlikte yönetildiği bir sistemdir. Üst yönetim tarafından belirlenen şirket hedefleri, bireysel hedeflerin oluşmasında şirketimize yön birliği sağlar. İnsan Kaynakları olarak amacımız; Performans Yönetim Sistemi ile hedeflerin organizasyonel yapıda yukarıdan aşağıya indirgenerek ve çalışanlarımızın şirket hedeflerine olan katkısı düşünülerek belirlenmesidir. Bireysel hedeflerin oluşturulmasında, yönetici ve çalışanın bir araya gelmesi ve hedefler üzerinde uzlaşmaları en temel esastır.
Yıl boyunca düzenli gözden geçirmelerle, olası risklerin/aksaklıkların belirlenmesi ve yılsonunda hedeflere ulaşmaya yönelik önleyici faaliyetlerin aksiyon planlarına dönüşmesi sağlanır.
Performans değerlendirme sonuçlarına göre çalışanın eğitim ve gelişim ihtiyaçları belirlenir. Şirket hedeflerinin gerçekleşmesi ve bireysel performans değerlendirme sonuçları yıl sonu priminin belirlenmesini sağlar.

Ücret Yönetimi / Ücretlendirme

Rollmech stratejilerini destekleyen, rekabetçi, adil, yetkin insan kaynağını yapılan işin boyutu ve sektörün yapısına uygun olarak ücretlendiren, performansı ayrıştırıp ödüllendirerek çalışanı motive eden kademe bazlı bir ücret sistemi kullanılmaktadır. Tüm çalışanlarımızın ücret ve yan hakları ücret sistemine göre belirlenmektedir.

Kariyer Yönetimi

Çalışanlarımızın sahip olduğu bilgi, tecrübe, yetkinlik ve performansları, onların kişisel ve profesyonel gelişimlerini sağlamak amacıyla değerlendirilir. Bu kapsamda gelişim planları hazırlanarak, çalışana ve yöneticisine çalışanın kariyer beklentileri ve gelişim alanları ile ilgili rehberlik hizmeti sağlanır. Bu çalışmalar, yedekleme planları, terfi ve rotasyon süreçlerine katkı sağlar.

Eğitim ve Gelişim

Şirket hedefleri doğrultusunda çalışanlarımızın sahip olduğu bilgi, tecrübe, yetkinlik ve performansları, onların kişisel ve profesyonel gelişimlerini sağlamak amacıyla iş grupları bazında teknik ve davranışsal gelişimlerini destekleyen eğitim modülleri tasarlanır ve hayata geçirilir. Modüllerde kullanılan eğitim yöntemleri eğitimin içeriğine bağlı olarak değişmekle birlikte teorik eğitim, pratik eğitim, outdoor aktiviteleri, konferans ve zirvelere katılım olabilmektedir.

Şirket İçi iletişim

Diğer İnsan Kaynakları süreçlerinde de olduğu gibi “iç müşteri” kavramı şirket içi iletişim faaliyetlerinde de son derece önem arz etmektedir. Bu bağlamda çalışanlarımızın, şirketteki gelişmeler hakkında zamanında ve yeterli miktarda bilgilendirilmesini amaçlamaktayız.

Sosyal Medya
ROLLMECH Instagram
ROLLMECH IK LinkedIn

StajyerMühendis Başvurusu