Haberler

 • IATF’den Rollmech’e tam not

  Uluslararası otomotiv üreticilerinin tedarikçilerden beklentilerini açıklayan ve “Bir Kalite Yönetim Sistemi” olan TS 16 949 standardı bir  “İşletme Yönetim Sistemi” olarak IATF (International Automotive Task Force) adı ile revize edilmiştir.

  Yeni standardın en büyük farklarından diğer bir özelliği süreçlerin “risk analizleri” yapılarak önleyici yaklaşım ile yönetilmesidir.

  TÜV tarafından yapılan ve 3 gün süren TS 16 949’dan IATF’e geçiş denetimi çok başarılı geçmiştir.

  Müşteri beklentilerinin aşılması yolunda ve Q1 sürecinde önemli bir adımı tamamlamış bulunuyoruz.

  Bu hepimizin başarısıdır, tüm personelimize teşekkür ediyoruz.

  Devamını Göster...
 • FORD Q1’in sahibi Rollmech oldu.

  Rollmech Automotive, Ford tarafından verilen ve en prestijli ödüllerden biri kabul edilen FORD Q1’in sahibi oldu. Rollmech Automotive, Ford’un saygın kalite ödülü olan ‘Ford Q1’ sertifikasına layık görüldü. Dünya çapında üstün kalite simgesi olarak bilinen ödülü, Ford Satın Alma Direktörü Murat SENİR’in elinden alan Rollmech Automotive Genel Müdürü Ayhan Gürbay, teşekkür konuşmasında “Hep Birlikte Başardık” diyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

  Devamını Göster...
 • 66. IAA Fuarı
  Frankfurt / Almanya, 2015
   
 • InovaLİG 2.lik ödülünün sahibi Rollmech

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve IMP3rove Academy işbirliğiyle gerçekleştirilen İnovaLİG 2017’de “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde ikincilik ödülü Rollmech Automotive’e verilmiştir. Aynı kategoride birincilik ödülüne Turkcell, üçüncülük ödülüne ise Maxion Jantaş layık görülmüştür. Şirketlerin uzun soluklu bir başvuru ve değerlendirme sürecine dahil olduğu programa bu yıl, 971 şirket başvurdu.

  Değerlendirme sonucunda ödül alan şirketlere ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen törenle verildi. Şirketleri inovasyon yetkinliklerine göre değerlendiren ve inovasyon kültürünün geliştirilmesini hedefleyen İnovaLİG’de, Avrupa’da 17 ülkede uygulanan ve IMP3rove Academy’nin yürüttüğü IMP3rove metodolojisiyle değerlendirme yapılıyor. İnovaLİG’e katılan firmalar hem Türkiye hem de Avrupa standartlarında inovasyon karnelerini elde ediyor.

  Devamını Göster...
 • IZB Fuarı
  Wolfsburg / Almanya, 2016